Mikrodermoabrazija - Sve što treba da znate o tretmanu

Slušalica Blog 2024-04-26

Kompletan vodič o mikrodermoabraziji - kako se radi, koliko traje, koje probleme rešava i iskustva korisnika. Saznajte sve o ovom popularnom kozmetičkom tretmanu.

Mikrodermoabrazija - Sve što treba da znate o ovom popularnom tretmanu

Mikrodermoabrazija je postala jedan od najtraženijih kozmetičkih tretmana za poboljšanje kvaliteta kože lica. Ovaj postupak pruža vidljive rezultate u borbi protiv oziljaka, proširenih pora, fleka i finih bora. U ovom članku ćemo detaljno objasniti šta je mikrodermoabrazija, kako se izvodi, koje probleme rešava i šta možete očekivati nakon tretmana.

Šta je mikrodermoabrazija?

Mikrodermoabrazija je postupak površinskog uklanjanja stratum korneuma (mrtvih ćelija kože) i efektivne redukcije finih linija, bora oko očiju, fleka na licu i sitnih oziljaka od akni. Ovom procedurom se stimuliše obnavljanje kožnih ćelija i stvaranje kolagenih vlakana.

Postupak se zasniva na dejstvu mikrokristala ili dijamantskih glava koje se sistemom aspiracije nanose na kožu, vršeći pri tome blagi piling i čineći kožu glatkom. Rezultati su konzistentni i trajni - koža se nakon tretmana brzo i vidljivo poboljšava.

Kako se obavlja tretman?

Tretman podrazumeva površnu abraziju epiderma kože. Postoje dve glavne metode:

  • Kristalna mikrodermoabrazija - koristi se kristalni prah koji delimično gulí kožu
  • Dijamantska mikrodermoabrazija - izvodi se specijalnim dijamantskim glavama

Mikrodermoabrazija može da se kombinuje i sa hemijskim pilingom što pojačava njene efekte. Sam tretman traje oko 30 minuta, a obično je potrebno uraditi seriju od 4-6 tretmana u razmaku od 2 do 3 nedelje za optimalne rezultate.

Koje probleme rešava mikrodermoabrazija?

Ovaj tretman stimuliše obnavljanje ćelija kože i stvaranje kolagena, dajući koži svež i zdrav izgled. Uspešno rešava sledeće probleme:

  • Sunčano oštećenu kožu
  • Hiperpigmentaciju i staracke pege
  • Oziljke kao posledica akni
  • Manje oziljke i neravnine
  • Proširene pore
  • Plitke bore
  • Kompleksniju strukturu kože

Da li je tretman bolan?

Mikrodermoabrazija je bezbolan tretman koji se obavlja bez lokalne anestezije. Tokom postupka možete osetiti blago peckanje ili nelagodnost, ali ništa što je nepodnošljivo. Intenzitet osećaja zavisi od osetljivosti vaše kože i jačine tretmana.

Priprema i nega nakon tretmana

Preuslov za obavljanje tretmana je da koza bude zdrava i neosetljiva. Neophodno je da lice bude čisto, bez šminke i bez kremi pre samog tretmana.

Nakon tretmana:

  • Ne izlagati lice suncu minimum 48 sati zbog iritacije i rizika od pigmentacija
  • Koristiti visok zaštitni faktor (SPF 50+) nakon smirivanja kože
  • Izbegavati agresivne kozmetičke preparate prvih dana
  • Može doći do blagog crvenila i perutanja kože 1-3 dana

Oporavak zavisi od tipa kože i obično traje od 1 do 7 dana. Preporučuje se da se tretman radi 2 puta godišnje za održavanje rezultata.

Iskustva korisnika

Na osnovu brojnih iskustava, većina korisnica je zadovoljna rezultatima mikrodermoabrazije. Evo šta neke od njih kažu:

"Posle 4 tretmana lice mi je mnogo bolje - pore su se vidno suzile, koza je elastičnija i mekša. Čak mi je jedna bora na čelu nestala!"

"Imala sam oziljke od akni na obrazima i celo lice mi izgleda ravno. Posle nekoliko tretmana oziljci su znatno manje vidljivi."

"Koža mi je posle tretmana blistava i sveža, kao da sam 10 godina mlađa. Preporučujem svima koji imaju probleme sa flekama i neravninama."

Važne napomene i saveti

  • Uvek radite tretman kod stručnih lica - dermatologa ili kvalifikovanih kozmetičara
  • Izbegavate "priučene" terapeute koji mogu da oštete vašu kožu
  • Optimalno vreme za tretmane je jesen i zima, kada je sunčana aktivnost manja
  • Za ozbiljnije probleme (duboke oziljke) možda je bolje razmotriti druge metode poput hemijskih pilinga ili lasera
  • Kombinacija mikrodermoabrazije i hemijskog pilinga daje najbolje rezultate

Česta pitanja

Da li mikrodermoabrazija može da pogorša stanje kože?

Kod pravilno izvedenog tretmana od strane stručnog lica, rizik od neželjenih efekata je minimalan. Međutim, kod osetljive kože može doći do privremenog crvenila, perutanja ili iritacije.

Koliko dugo traju rezultati?

Rezultati su dugotrajni, ali ne trajni. Za održavanje efekta preporučuje se redovno održavanje (1-2 tretmana godišnje).

Da li je mikrodermoabrazija pogodna za sve tipove kože?

Postupak je pogodan za većinu tipova kože, osim za ekstremno osetljivu ili upaljenu kožu. Uvek je najbolje konsultovati se sa dermatologom pre tretmana.

Koliko košta tretman?

Cene variraju u zavisnosti od klinike, lokacije i vrste mikrodermoabrazije. U proseku, cena jednog tretmana kreće se od 2000 do 4000 dinara.

Zaključak

Mikrodermoabrazija je siguran i efikasan način za poboljšanje kvaliteta kože lica. Sa pravim pristupom i redovnim održavanjem, ovaj tretman može značajno unaprediti izgled vaše kože, učiniti je svežom i mladolikom. Uvek se konsultujte sa stručnjacima i birajte kvalitetne klinike sa iskusnim terapeutima kako biste dobili najbolje rezultate.

Komentari
Trenutno nema komentara za ovaj članak.